Не сте вљубеници во природата ако се однесувате вака: Прилепски срам околу манастирот Св. Димитрија кај Селце (Фото галерија)

Прилепски срам околу манастирот Св. Димитрија над село Селце

Убаво е што голем број луѓе во изминатиот период ја користат природата и манастирите како излез од секојдневните ограничувања и вонредната состојба.

Но, колку имаме култура и колку ја почитуваме природата?

Кога еднаш ќе научиме дека она што го носиме со себе не треба да се расфрла наоколу?

Ако некој со месеци не ги испразнил корпите за отпадоци, не значи дека отпадоците треба да ги фрлите до нив.

Луѓе, не сте вљубеници во природата и планината доколку се однесувате на ваков начин!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.