Не е шега, Европската Комисија се пофали дека Германија и Франција донирале повеќе маски за Италија отколку Кина

Необична објава на Фејсбук страната од Европската Комисија.

Имено од ЕК се пофалија дека Германија и Франција заеднички донирале повеќе заштитни маски за Италија отколку Кина.

Која е пораката во оваа објава не навлегуваме, но истата под истата осамнаа и голем број коментари на Италијанци кои ја критикуваат ЕУ.

“Луѓе умираат, ова не е натпревар”, вели само еден од луѓето кои коментираат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.