Нејзиниот сопруг е еден од најмоќните лидери, а таа со часови пазареше на пазарот во Белград (Фото)

Eмине Ердоган, сопругата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, околу 16 часа мината во пазарување во Белград.

Додека нејзиниот сопруг имал разговори со претседателот на Србија, Александар Вучиќ и претставниците од БиХ, Емине се распрашувала за цените на боровниците, доматите, пиперките, компирите…

Сопругата на Ердоган повеќе од половина час ги шетала тезгите и разгледувала по продавници, а од пазарот си заминала со полни ќеси со производи.

Некои од продавачите биле шокирани кога луѓето кои биле со нејзе и објасниле дека се работи за сопругата на Ердоган, а една госпоѓа која продавала грозје, се обидела од Емине да дознае каков ќе биде расплетот на турската серија која се прикажува на српските телевизии.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.