Неодоливо: Слатко момче објаснува зошто најмногу од се сака да јаде пченка (Видео)

Видео во кое едно симпатично момче објаснува зошто сака пченка стана хит на социјалните мрежи.

Водителот Џулијан Шапиро-Барнум интервјуира момче на кое му недостасува предниот заб, но може да џвака пченка без никакви проблеми, па ги сподели своите размислувања за оваа храна.

„Многу сакам пченка. Од кога ми кажаа дека постои пченка, таа ми е омилена. Кога ја пробав со путер, сè се смени! Обожавам пченка!”, вели момчето.

„Секој треба да се обиде да јаде пченка, иако не секој може да ја сака толку многу како мене.“

Видеото досега е прегледано 12 милиони пати на „Тик-ток“.

„Ова момче е толку паметно“, „Преслатко“, „Опседнато сум со ова видео“, „Го сакам“, „Каков крал“, „Зошто децата се толку смешни?“, „Ова дете е икона“, се само дел од коментарите под видеото.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.