Некогаш беше неприкосновена на тениските терени, а денеска се помалку мисли на тоа: Погледнете ја палатата во која живее Марија Шарапова (ВИДЕО)

Руската тенисерка Марија Шарапова направи бренд од своето име. Таа продава од бомбони до маички и тоа добро знаеше да го наплати. Поголем дел од заработката ги вложи во куќата во Калифорнија која е вистинско уживање.

Прекрасен поглед кон океанот, пространа дневна и кујна. Подрумот пак е наменет за спортски активности, па така Марија си направила и куглавна со две патеки за дружба со пријателите.

Погледнете како изгледа домот на Шарапова.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.