Невepojaтно видео: Крокодил се проби низ метална ограда

Метеорологот од Флорида, Мет Девит, сподели видео на кое може да се види како огромен крокодил без скоро никаков напор минува низ металната ограда.

– Погледнете го ова големо момче како свиткува алуминиумски шипки и минува низ метална ограда во Плацида. Само во Флорида – напиша Девит на Фејсбук.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.