Најубавиот момент од Илинден на Мечкин Камен: Двајца коњаници ги запросија своите девојки за жени (Видео)

На големиот и убав македонски празник Илинден во Крушево кај Мечкин Камен се случи запросување.

Покрај скандирањата и свирежите, на Мечкин камен се случи и нешто што му даде многу поразлично светло на вчерашното празнување. Двајца учесници во илинденската коњаница, после положувањето цвеќе, клекнаа на колена и ги запросија своите девојки пред споменикот на илинденските револуционери.

Погледнете како тоа изгледаше:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.