Насекаде правиме бељи: Македонци кpaделе нафта од сканија во Словенија – двајцата фатени на дело, третиот се скрил во кафана

Словенечките медиуми објавија дека тројца македонски државјани украле 150 литри дизел од паркиран камион „Сканија“.

Жител на словенечкото место Бивје ги забележал трите лица кои му биле сомнителни и решил да се јави во полиција, по што двајца од нив биле фатени, а третиот избегал во кафеана, каде што се криел половина час.

Тројцата Македонци престојуваат во Словенија, а биле фатени на лице место како крадат со пумпа и имале наполнети туби со дизел.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.