Момироски: Миле Талески си дошол на себе си

Фејсбук статус на новинарот Зоран Момироски:

Го слушам прилепскиот пратеник Миле Талески на седница на Парламент за избор на нова влада. Си дошол на себеси од изборниот ногдаун толку многу што на говорница ја повторува како папагал онаа народната: Подржи го копилево да и викам на копилешката!!!

Седум години лажете и сега зборува за изборна измама. Зборува брзо и убедува за ,,изборна,, кражба ама никако не ја кажуваа вистината зошто загуби СДСМ.

Море ,,дете мало во пелени,,ти со сиот ум тврдиш дека народот поверува дека некој ќе го ревидира Преспанскиот договор или Еврипскиот договорот за добрососедство со Бугарија. И поради тоа загуби СДСМ?!?!

Абе уште си во идиличен сон: арод гласаше против тебе и тие како тебе што ја унакажавте партијата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.