Многумина велат дека е најдобриот светски фудбалер на сите времиња, а денеска изгледа непрепознатливо (ФОТО)

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдо Луис Назарио де Лима со девојката Селин Лок се на одмор на бреговите на Средоземното море. Тој и пред тоа имаше проблеми со килограмите, но се чини дека потполно се запуштил.

Поранешниот фудбалер е снимен на плажа, а некогашниот ќелавко сега има карава коса. Ронало три пати е прогласуван за најдобар играч на светот, а за неговиот Бразил постигнал 62. гола. Во врска е со 13 години помладата манекенка Селин веќе четири години.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.