Месец јуни носи температурен шок во Македонија- детална временска прогноза за следниот месец (ФОТО)

Месец јуни е веќе на прагот, а месец мај донесе големо разочарување како никогаш досега.

Пролетното време во месец мај беше во знакот на дождот, додека сончевите денови беа малку на број.

Во месец јуни следува целосен пресврт на времето, како и температурен шок во Македонија.

Особено кон средината на месецот температурата ќе се искачи и до 31 степен, погледнете ја деталната временска прогноза.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.