Мало “тролање” за сите навивачи на Јувентус (Видео)

После четирите победи по ред откако продолжи сезоната во Сериа А, Јуве синоќа на гостински терен кај Милан беше поразен со 4:2.

Ова е еден од најтешките порази сезонава, особено поради тоа што Јувентус водеше со 0:2.

Досетливите фејсбукџии и твитерџии се присетија на еден скеч од К-15 па ги грабнаа навивачите на старата дама “под нозе”.

Jувентус сепак е лидер во Сериа А со 7 бода предност пред второпласираниот Лацио, а Милан се наоѓа на петтата позиција.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.