Малото Неготино има огромно cpце: Пример кој треба да го следат сите општини (Фото)

Хуманитарен паркинг во Неготино. Плаќаш за паркинг по нормална цена, а парите одат за хуманитарни цели – објави на својот Фејсбук профил сценаристот и активист Божидар Божиновски.

Потег кој е за пофалба и треба да го следат сите општини во Македонија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.