Македонски новинap yбеди бyгapcки лидep на пapтија дека е Maкедонец (ВИДЕО)

Новинарот се вика Матеја Петровски, работи во Алфа ТВ како репортер и често пати се наоѓа во невозможно услови како онаа кога Заев го нарече Боки 13 ,,педер” а Героски суетен новинар.

Денеска Матеја го начека лидерот на бугарската проруска националистичка и антимакедонска партија ,,Преродба”, Костадин Костадинов, кој беше во Скопје каде што продолжи со навредите кон Македонците кои според него се Бугари.

На крајот Матеја го убеди Костадин дека е Македонец.

Видеото на овој линк:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.