Македонскиот ракометар Стојанче Стоилов избран за маж на годината

Традиционалната манифестација „Маж на годината“ на Македонија ги објави резултатите од изборот за оваа 2019 година.

Според гласовите на социјалните мрежи, годинава титулата оди во рацете на капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов.

Признанието македонскиот репрезентативен пикер ќе го добие на свеченоста која треба да биде организирана следната среда во хотелот „Дабл Три бај Хилтон“ во Скопје.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.