Македонскиот бисер го бидува за се’: Дава кош од половина терен (ВИДЕО)

Mакедонскиот репрезентативец Елиф Елмаз е пред трансфер во италијанскиот Наполи. Додека чека на потпис се релаксира играјќи баскет. Облечен во дрес на својот досегашен клуб Фенербахче покажа дека има знаење и од кошарката.

На социјалните мрежи беше објавено видео како дава кош од половина терен, и тоа без „коска“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.