Лоши вecти за Македонија: На Европско без Иле (Фото)

Фудбалската репрезентација на Македонија останува без еден од стандардните првотимци, затоа што Илија Несторовски ќе има операција на коленото.

Напаѓачот го повреди коленото на еден од тренинзите на Удинезе, а по деталните проверки, утврдено било дека лигаментите се потешко повредени, па така напаѓачот ќе мора да се опepиpa.

– Жал ми е, но сум подготвен да станам и да се борам. За жал, оваа повреда нема да ми дозволи да играм на Европското првенство со Македонија, на што бев многу желен. Но, ќе дадам се од себе и ќе го победам овој предизвик и ке се вратам посилен од порано. Сакам да им се заблагодарам на моето фантастично семејство, на соиграчите, пријателите и навивачите кои ми напишаа и ме натераа да се чувствувам сакан повеќе од кога било во ова тешко време. Благодарност и до професорот Маријани и неговиот тим. Патот е тежок, но јас сум подготвен, напиша Иле на ФБ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.