Лото комбинациja од соништата: Сите се изненадени од бpojoт на добитници

Добитната комбинација во последното коло на лотаријата во Јужна Африка звучи навистина бизарно, бидејќи броевите од 5 до 10 се извлечени по тој редослед.

Имено, во јужноафриканската национална “Powerball” лотарија беа извлечени броевите 5,6,7,8,9 и 10.

Организаторите на Твитер им честитаа на среќните добитници, кои ги има 20, а оваа неверојатна комбинација на секој од добитниците им го зголеми буџетот за 306.898 евра.

Оние играчи кои не го погодија бројот 10 во комбинацијата освоија само 340 евра, а наводно ги има 79, пренесува Гардијан.

“Оваа комбинација на броеви е сигурно неочекувана, но гледаме дека многу играчи се одлучиле токму за таков редослед на броеви”, велат од државната лотарија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.