Култното место на прилепчани вечерва ќе блесне во ново светло

Eдно од најкултните места на прилепчани вечерва ќе блесне во ново светло. Стариот добар амбиент во срцето на Старата прилепска чаршија ќе биде надополнет со нов свеж и модерен стил, нешто што прилепчани го бараа и со нетрпение го очекуваа.

Тие кои знаат што е најдобро, сега ќе уживаат во пролетното сонце пиејќи го чаршиското кафе во подновениот ТАBU Ultra lounge, место кое пружа најдобро искуство да го почувствувате Прилеп и прилепската Стара чаршија во вистинско светло.

Вечерва ѕирнете го новиот амбиент, а веќе од утре побрзајте и фатете си маса за неделен семеен ручек и одмор со вашите најблиски.

За вкусот на нивната кујна нема да зборуваме, едноставно кој пробал знае и топло ќе ви препорача да пробате се’ од менито на TABU Ultra Lounge.

Дружете се и уживајте во животот заедно со TABU Ultra Lounge!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.