“Кој тоа ги рекетира бизнисмените!?” (ВИДЕО)

Новинарот Бранко Геровски деновиве пишува дека сопственик на медиум и партиски стуктури изнудуваат рекет од бизнисмени во Македонија.

Koлумната на Геровски низ прилог ја пренесоа и од “Канал 5” Teлевизија.

Еве за што станува збор:

ВИДЕО: КАНАЛ 5 ТВ

Денеска Геровски напиша уште една колумна во која вели дека пари се барале и од една општина.

Колумната можете да ја прочитате ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.