Кој сака ваков дрес? Го носат македонски спортисти во Австралија (ФОТО)

Хармони Купот во рагби се одржува секој февруари во Мелбурн, а македонската екипа е редовен учесник на натпреварувањето.

Во 2020 година повторно ќе се одржи, а нашинците повторно го пријавиле своето учество.

Погледнете само какви дресови носат, ќе посакате веднаш еден таков:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.