Кој го понижува македонското знаме во Прилеп? (Видео)

Дали постојано треба да се апелира, за секој пат кога е испокинато и извалкано, да се промени државното знаме на јарболот во центарот на Прилеп?

Зошто е потребно со денови да се вее парталово знаме, па медиумите да напишат за тоа и надлежните да се сетат и да го променат?

Зарем е толку тешко?

Ова е навистина грда слика на која навикнавме во изминатите години. Македонското знаме не го заслужува ова!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.