Кога секој ден изгледа како претходниот тоа значи дека ги пропуштаме убавите нешта кои се случуваат секој ден со изгревањето на сонцето. – Пауло Коелјо

Кога секој ден изгледа како претходниот ... - Пауло Коелјо
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.