Како да ги изнервирате Европјаните со една реченица?

На интернет стана виpaлна каратата на Европа која опишува како во една реченица можете да го изнервирате било кој Европјанин.

Така Србите можете да ги изнервирате со реченицата дека Тесла е Хрват, додека Словенците, Хрватите и Македонците ќе се изнервираат со констатацијата дека биле алпски, католички и јужни Срби.

Романците најбрзо би се изнервирале доколку им кажете дека имаат преубава држава и дека Будимпешта е прекрасен град (разбирате за што станува збор), а Британците доколку им речете дека Фокландските острови се аргентински.

Шпанците доколку ги прашате дали се Латино Американци, а Португалците ако ги прашате дали зборуваат бразилски.

Чесите и Словаците ќе ги извадете од такт ако им речете дека се источни европјани, а балтичките народи ако ги поврзете со Русија. Турците најмногу ќе се налутат ако им речете да ви преведат некоја реченица на арапски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.