Каков малер: ВАР му поништи три гола на светски познатиот фудбалер! (ВИДЕО)

Германскиот фудбалер Марио Гомез може да му биде бескрајно лут на ВАР-системот, кој му поништи три гола на еден натпревар.

Гомез настапува за Штутгарт во втората германска лига, а постигна три гола, кои сепак му беа поништени, а неговиот тим загуби од Сандхаузен со 1-2.

„Бев пријател настроен кон ВАР, зашто требаше да биде праведен, но за нас напаѓачите тоа е катастрофај. Тој систем, таков каков што го имаме е големо сра*е“, порача 34-годишниот напаѓач.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.