Каква е таа власт која не носи радосни вести: Од Нова година повторно пocкапyвање на cтpyjaта, вели Ковачевски

Цената на струјата по Нова година ќе се зголеми, но тоа ќе биде благо. Ова за ТВ 24 го соопшти првиот човек на ЕСМ, Васко Ковачевски.

„Минатата грејна сезона успешно ја пребродвиме. Но кризната состојба понатаму продолжува и пред нас следи тешка зима. Согласно законот во декември треба да се донесеме одлука за нова цена на струјата за следните 6 месеци. Сигурно е дека ќе има поскапување но тоа ќе биде благо поскапување“, истакна Ковачевски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.