Кадиров во кома? Украинските тајни служби тврдат дека чеченскиот лидер е во критична состојба

Лидерот на Чеченската Република Рамзан Кадиров е во кома, соопшти Украинската тајна служба (ГРУ).

Како што пренесуваат странските и украинските медиуми, претставникот на тајните служби на Киев, Андриј Јусов изјавил дека здравствената состојба на чеченскиот лидер во последните денови значително се влошила.

Како што се наведува, влошувањето на неговата здравствена состојба не е последица на некаква повреда, туку веројатно на веќе постоечки болести.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.