И Hикола Tecла бил Бyгapин, а ние не знaeвме (Видео)

Богдан Илиевски објавува видео од кое се гледа како за дел од бугарските новинари постои дилема дали Никола Тесла бил всушност со бугарски корени.

Притоа се тврди дека неговиот извод на родени бил на бугарски јазик.

,,Комшииве го открија и Никола Тесла како Бугар.

This and many more во најновото БетменВеление на infomax.mk”, пишува Илиевски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.