И сточарите од Битола на протест, бараат да им бидат исполнети ветувањата

Сточарите протестираат пред канцеларијата на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во Битола.

Незадоволни од односот на државата кон нив, тие денес го искажаа револтот со мирен протест.

Бараат Владата да си ги исполни ветувањата кои им ги дала во предизборието.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.