Иџе е македонска гopдocт: Пpво мecто на трката „Валелунга“ во Италија, ечеше македонcката xимна (Фото/Видео)

Игор Стефановски – Иџе запиша победа на патеката „Валелунга“ во рамки на ТЦР-шампионатот во Италија.

Најдобриот македонски автомобилист стартуваше од седмата позиција, но на крајот ја победи конкуренција на патеката.

„Овде сум прв пат, прва победа, благодарност до сите, до момците во боксот, до сите во Македонија!“ рече Игор Стефановски по трката.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.