Има глас во кој секој ќе ужива: Нова надеж на прилепското музичко небо (Видео)

Во понеделникот во Струга се одржа Mеѓународниот арт фестивал ,,Езерски бисери’’ каде настапија голем број на естрадни солисти и кореографи.

Според нас, со нејзиниот настап се истакна Маја Марија Богдан од Прилеп. Таа се претстави со песните ,,Sorry’’ и ,,Make you feel my love’’. Во големата конкуренција, само 5 поени ја одделија младата прилепчанка од гала вечерта.

“За прв пат официјално настапував пред толку многу публика и пред такво еминентно жири. Задоволна сум од својот настап, иако мислам дека секогаш има простор за подобрување. Ова ме мотивира да продолжам понатаму и да вложам уште повеќе труд. Мило ми е што покрај искуство, стекнав и многу пријателства”., вели Маја Марија.

“Единствено жал ми беше што немав можност да се претставам со песни на мајчин јазик, но сепак пред соучесниците од различни места низ светот се потрудив да ја претставам мојата држава во најдобро светло. На следниот настап се надевам ќе ја имам таа чест да пеам на македонски јаизик”, додава Маја Марија.

“Од мала ја сакам музиката, а и спремам сопствен проект кој ќе излезе наскоро”, завршува Маја.

Maркукуле и’ посакува на талентираната прилепчанка многу поголеми успеси во иднина, настапи на многу фестивали и успешна музичка кариера. Се работи за талентирана девојка која несомнено заслужува да успее.

Во продолжение уживајте во нејзиниот настап:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.