“Изофас” на висина на задачата – Сообраќајот во Прилеп се одвива непречено (Видео)

Снежните врнежи кои од вчера ја зафатија територијата на Република Македонија, вечерва пристигнаа и во Прилеп.

Задолжена за зимско одржување на улиците и сообраќајниците во градот е фирмата ДОО Изофас, па од обиколката низ градот се гледа дека од компанијата одговараат на ниво на задачата.

Според информациите од УХМР снежните врнежи се очекува да продолжат во текот на ноќта, но и во текот на утрешниот ден кога минималната температура ќе падне до -12 степени Целзиусови.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.