Идолот на младите во Прилеп со одлична хуманитарна акција (Фото)

Денеска републичката комисија за спорт при УМС во Прилеп спроведе хуманитарна акција, каде што се донираше спортска опрема на лице кое е активен и млад спортист, а истата таа опрема му е потребна за извршување на спортските активности и тренинзи.

Комисијата за спорт при УМС секогаш е на страната на спортот и секогаш ќе излегува во пресрет на младите спортисти.

-Со овој мал гест сакаме да упатиме апел до сите спортисти и сите граѓани да бидат хумани и солидарни. Спортот почива на начелата на фер игра, хуманост и солидарност. Да бидеме вистински спортисти! – порачуваат од Републичката комисија за спорт при УМС ВМРО-ДПМНЕ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.