Идентитетското име Македонија преживеало и ќе живее со вакви генерации (Видео)

На 29.04.2022, во Домот на културата “Крсте Петков Мисирков” во општина Градско, се одржа промоцијата на новоиздаденото издание “Македонци – милениумски сведоштва за идентитетското име” (документи и анализи) на д-р Бранислав Светозаревиќ Покорни.

Културно-уметничката програма беше збогатена со настапите на КУД “Стоби” од Градско и Балетско студио “Sparkly feet”.

Најголем впечаток оставија токму девојчињата од “Sparkly” чиј настап денеска масовно се споделува на социјалните мрежи.

Уживајте во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.