Зapaзната “Ах, тие очи зелени” доби нова уште појака верзија и видео спот

Се сеќавате на “Ах тие очи зелени” од популарниот јутубер од Охрид? Епа сега песната доби уште една нова легендарна верзија и видео спот.

Вик Какаротски (WIK KAKAROTSKI) е охриѓанец со десетици илјади следбеници на социјалните мрежи. Човек со позитивна енергија кој прави добри дела и истовремено успева да ги насмее сите.

Иако беше сфатена на шега прво, песната во изминатата година се емитуваше и свиреше на сите веселби. И не е важно која е целта, важно е луѓето да бидат весели и расположени.

Токму тоа го постигна популарниот Вик, а ќе ви се допадне и најновата верзија во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.