Змија во близина на градинка во Прилеп: Граѓаните бараат итно да се реагира (ФОТО)

Попладнево во Прилеп кај детската градинка сместена во кругот на работничкиот универзитет “Пере Тошев” се појавила змија.

Фотографиите се споделуваат на социјалните мрежи, а според информацијата змијата излегла од напуштена разурната куќа во близина на градинката.

Местото е недалеку од центарот на Прилеп, а граѓаните бараат од општина Прилеп или од сопствениците да го расчистат просторот со цел да не се случи да се појават уште повеќе рептили.

Не е познато од каков вид е змијата, но според фотографиите истата е со должина повеќе од еден метар.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.