За “Peкeт” се јави и Вучиќ: “Заев сега разбира зошто одредени личноти сакам да се далеку од Србија и од мене”

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска ги искоментира последните случувања во Македонија и случајот „Рекет“. Тој вели дека ќе има уште изненадувања и оти се надева дека премиерот Заев разбрал за некои личности кои се околку него зошто не ги сака во Србија.

“Заев денеска разбира дека бев во право кога говорев за одредени личности зошто се далеку од Србија и од мене.. Не сакам да се мешам во прашањата на други држави.По прашањето на обвинител од надвор и дека тоа ќе може да спаси сѐ, на крајот испадна дека ја спаси „Луј Витон ташна полна со пари“ – рече Вучиќ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.