Заев на Фејсбук: Немаме проблем ниту за премиер Албанец

Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави статус во кој пишува дека тој и СДСМ немаат проблем Македонија да добие Албанец за премиер.

Го прифаќа ли Заев предлогот на Ахмети и дали Заев и СДСМ потклекнаа пред нивната уцена?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.