Забрзано се одвива реализацијата на проекти во пресрет на изборите во Прилеп (Фото галерија)

Ова треба да се вика вертикална или хоризонтална сообраќајна сигнализација, или што ли и да е…

Прилеп, 21 век, предизборие, улица “Егејска”…. толку.

Оние кои се подобро информирани за што служат овие “знаци” нека објаснат во коментари…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.