Жена во смртна постела предупредува: Секоја втора девојка ја прави оваа грешка која е многу опасна!

zena_b-olna

Секојдневно слушаме за различи активности кои ги правиме, а кои го доведуваат нашето здравје во ризик. Тоа најчесто се газираните пијалоци, недоволно спиење и нездрава исхрана. Но, оваа жена, Ешли Ренер ни ги отвори очите со својата приказна за опасности од работи кои често ги игнорираме – опасност од солариум.

Како што вели и самата сакала таму да се сонча, за да добие потемен тем од својот природен. Со само 33 години и е дијагностициран меланом односно рак на кожата кој се проширил по целото тело. На 40 години веќе била озбилно болна. Жените често се повикуваат на рекламите за солариум каде ја ставаат убавината на прво место, заборавајќи на сопственото здравје.

Погледнете го видеото и обратете внимание:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.