Е вака прават прилепчани: Свекор и свекрва на снаата и синот им го подарија највредниот свадбен подарок (Видео)

Е вака прават прилепчани! Идни баба и дедо од Прилеп на младите им подарија стан како свадбен подарок.

Честа да ја прочита пораката на свадбата ја имаше пејачот Влатко Миладиноски, кој со својата песна им ја разубавил семејната прослава.

За тие што не ги препознаа среќните свекор и свекрва, се работи за сопствениците на прилепскиот ресторан “Женева” покрај Црн Дрим во Струга.

Нека им е со среќа на младите и да ги израдуваат бабата и дедото со многу внучиња.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.