Една од најубавите куќи во Македонија ја краси голема слика од даскалот (Фото)

Македонски непокор во Крива Паланка

Куќата е стара цели 60 години, но за нас е најубавата во цела Крива Паланка. На истата стои голема слика од даскалот – Гоце Делчев, па покрај оваа куќа не можите туту така да поминете како пред секоја друга.

Секоја чест за сопствениците!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.