Еди Рама им опцу на Србите (ВИДЕО)

Албанскиот премиер Еди Рама, по заедничката седница на двете влади во косовскиот град Пеќ, упати жестоки критики до Србија, обвинувајќи ја за постапките на косовската влада.

Тој во еден момент ја опцу Србија, затоа што српски министер побарал на некоја меѓународна конференција Рама да го исфрли зборот „република“ пред Косово.

,,What the fuck” – рече Рама.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.