Еден од омилените музичари од Прилеп и’ подари бутик на сопругата, а отсега таа ќе се погрижи сите девојки и дами да блескаат во уникатен стил (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Прилепската Стара чаршија од вчера е побогата со уште еден бутик, но не било каков, туку нешто ново, свежо и уникатно.

Прилепските девојки и дами како никогаш досега добиваат можност и избор да блескаат во одлични модни парчиња, а за тоа ќе се погрижи новоотворениот Lady Boutique.

Со свечено отварање на кое присуствуваа голем број нивни пријатели и блиски, Ицко и Стефанија Ѓорѓиовски го започнаа својот бизнис, бутик кој ќе биде редовна дестинација за секоја припадничка од понежниот пол, кога ќе сака да се поднови и да изгледа посебно за било која пригода.

Всушност Ицко Ѓорѓиовски веќе добро го знаете и сигурно одлично сте се забавувале на некоја од неговите свирки. Тој со години е еден од омилените музичари на младата публика, не само во Прилеп, туку и низ цела Македонија, а за бутикот не поправи и ни кажа дека е подарок за неговата сопруга.

За изборот на модни парчиња не треба да зборуваме, веруваме дека час поскоро и вие ќе се уверите, а пријатниот однос и услужливоста на младата сопственичка ќе значи само задоволни и среќни муштерии.

Но, не само облека, во Lady Boutique ќе најдете прекрасни модни аксесоари и високи потпетици какви нема да најдете на ниту еден друг излог во чаршијата.

Бутикот го краси прекрасен амбиент и вкусно избрани детали кои ќе ви предизвикаат чувство на пријатност додека го барате она што ви прилега.

Lady Boutique се наоѓа веднаш до златара “Буба Мара”. Топлите пролетни денови искористете ги да ги посетите и да се подновите. А вие момци сте исто така секогаш добредојдени, купете нешто убаво и изненадете ги вашите поубави половини.

А и ќе заборавевме! Во Lady Boutique ќе наидете на цени прифатливи за сечиј џеб. Така да пазарете и не мислете дека ќе останете со празен новчаник.

Вљубете се во себе со новиот и поинаков стил на женска облека!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.