Еве што има во хуманитарните пакети за Ромите од Општина Прилеп (ФОТО)

Oпштина Прилеп вчера на Меѓународниот ден на Ромите додели 330 хуманитарни пакети кај ромски семејства, при што во населбата “Тризла” се направи голема гужва на мал простор, спротивно не препораките за заштита од коронавирусот.

Еден наш сограѓанин денеска објави фотографии што содржат хуманитарните пакети кои ги добија Ромите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.