Еве го новиот македонски лидер од Егејска Македонија! Поклон до земја девојче! (ВИДЕО)

Софија Пурдас е девојка по потекло од Егејска Македонија која редовно и во секоја прилика ја промовира македонската култура, јазик и посебност.

Таа сега повика да се гласа за партијата на Македонците “Виножитo” која учествува на Европските избори.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.