Д-p Heнад Лазapoв: Напpaвете си залиxa на заштитни мacки за на eceн

Сега е вистинскиот момент за правење залихи со заштитни маски во пресрет на есента кога веројатно повторно ќе скокнат цените, апелира матичниот лекар Ненад Лазаров.

„Со оглед на цените на заштитните маски и остала опрема (и колку не пљачкаа есеноска а верувам и нареднава есен) сега е вистински момент за правење на мала залиха“, напиша Лазаров на Фејсбук.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.