Душички малечки: 18-месечни близнаци извлечени од под ypнатините 40 часа по земjoтpecoт

Четириесет часа по земјотресот, близнаците Амине и Ахмет Елчин беа извлечени од под урнатините. Осумнаесетмесечни близнаци се спасени од под урнатините на зграда, 40 часа по разорниот земјотрес во Газиантеп.

Спасувачките екипи на терен работат на спасување на луѓето кои останале под урнатините на една петкатна зграда во Газиантеп, Турција.

Четириесет часа по земјотресот, близнаците Амине и Ахмет Елчин беа извлечени од под урнатините.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.