Досега невиден спектакл: Навивачката група на Хајдук прослави 70 години постоење – Сплит гopeше! (Видео)

Досега невиден спектакл кој го приреди навивачката група на хрватски Хајдук

Познатата Торцида синоќа прослави 70 години постоење, а овој јубилеј навивачите го прославија со бројни огномети.

Сликатата од Сплит во “оган” е величенствена, погледнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.