ДНК со потег на векот: Ако ви пишат казна за возачка без “северна”, побарајте не’, ќе помогнеме да се плати

-Драги наши сограѓани, Македонци.
Сакаме да ви кажеме дека секој оној наш сограѓанин што ќе добие казна за возење со старата возачка дозвола
да ни се обрати за да му помогнеме околу плаќање на истата.

Не сме држава, а уште помаклу сме богати, но пред се сме луѓе и колку можеме ќе учествуваме во неправдата нанесена врз секој наш сограѓанин!

Апел до секој еден полицаец да се подзамисли кога ќе сака да казни некој шофер за најсмешниот “закон” во човековото постоење и дека тој истиот е негов сограѓанин од кого зема плата – напишаа од популарното музичко дуо на Фејсбук.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid033vuVuaUd5QRxhWg7Nr2pTa5wsTZxtmN21DspuNg6XGcGQV4AvSZ4BuCKkDKQHzmul&id=100044805618449&mibextid=2JQ9oc
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.